Rozpoczęcie Sezonu YW 2016- Relacja

Dodano 27-04-2016

Aurę tegorocznego Rozpoczęcia Sezonu dało się wyczuć, już na długo przed jego oficjalnym startem. Jak donosił Wódz Naczelny zaprzyjaźnionego Magazynu Classicauto (patrona medialnego wydarzenia) w piątek wieczorem większość samoobsługowych myjni samochodowych było zajętych prze kierowców szykujących swoje klasyki przed sobotą. On sam spotkał idealną Alpinę B10 3.5 Bartka, który akurat pomagał w ustawianiu aut na placu dnia następnego.

Bez nazwy-1 kopia

Cały etap przygotowań zaczęliśmy odpowiednio wcześniej. Na kilkanaście tygodni przed imprezą wspólnie z zarządem Tor Żerań FSO ustaliliśmy kwestie organizacyjne takie jak: wjazdy, wyjazdy, bramki i trasy poruszania się aut. Podczas tych ustaleń dało się wyczuć pełen profesjonalizm, od razu wiadomo było, że rozmawiamy z zawodowcami, którzy wiedzą jak najlepiej wykorzystać plac którym zarządzają. Po naszej stronie stanęło “jedynie” po brzegi wypełnić go wszelkiej maści klasykami, zaprosić odpowiednią ilość osób odwiedzających, dobrać i zaprosić foodtrucki, porozmawiać z partnerami, sponsorami, ustalić sędziów, podzielić role w dniu imprezy, zaprosić do współpracy Rada z Nie Sprzedam Będę Robił, przeprowadzić rejestrację, księgować wpłaty, wysyłać karty itd. Nie będziemy tutaj wymieniać wszystkich kwestii jakie musieliśmy poruszyć przed imprezą bo nie chcemy Was zanudzać, a było tego dość sporo.

Proces rejestracji, znany z zeszłego Zakończenia, odpowiednio rozłożyliśmy w czasie i wprowadziliśmy dodatkową zmianę- przedpłaty. Ponadto dla każdej załogi wjeżdżającej w dniu imprezy przygotowaliśmy gratis pamiątkową wlepkę. Na dzień zakończenia przyjmowania zgłoszeń mieliśmy zarejestrowanych 538 załóg. Tydzień przed wydarzeniem, formularz został wyłączony, po około 1,5 miesiąca działania i czekaliśmy tylko na wpłaty. Wśród niektórych osób spowodowało to nie małe wzburzenie, że jakim prawem zamykamy możliwość rejestracji?! Nikomu nie zabroniliśmy rejestracji w dniu imprezy…

W sobotę zjawiliśmy się na miejscu już wczesnym rankiem. Wspólnie z MLS Support– naszym technicznym partnerem, zaczęliśmy pracę. Oznaczenie miejsc parkingowych, rozłożenie stoiska, leżaków, ustawienie foodtrucków i wystawców- chwilkę nam to zajęło. Następnie już dyspozycje dla zespołów, krótka odprawa dla ekip na bramę dla gości, na bramkę dla uczestników, dla chłopaków na plac i można otwierać bramy. Wspólnie z Radem wskoczyliśmy na scenę i oficjalnie rozpoczęliśmy Imprezę. Chłopaki z MLS postawili na scenie 2 telewizory, a Filmowanie Z Powietrza Inspire Wołomin  podpiął swojego drona i uruchomiliśmy podgląd na żywo z góry. Po krótkim powitaniu sponsorów, partnerów i foodtrucków płynnie przeszliśmy do prezentacji pojazdów pod sceną. Zaczęliśmy od ciekawej rozmowy z naszym przyjacielem Wiesławem, który opowiadał o swojej Księżniczce- ciekawym wyrobie prosto z Hiszpanii, mianowicie Condensie 2CV. Później zaprezentowaliśmy kilka kolejnych aut. Następnie na scenę wkroczyła ekipa Adventure Warsaw– rozdała darmowe zaproszenia do ich Muzeum PRL-u oraz przeprowadzili dwa konkursy z wiedzy o dawnych czasach. Przez cały czas trwania imprezy można było coś zjeść, napić się kawy i wyluzować się pod sceną na przygotowanych przez nas leżakach, spotkać znajomych, pogadać lub po prostu wczuć się w klimat Youngtimer Warsaw. Lokalizacja była strzałem w dziesiątkę, widok ponad 600 klasyków, w otoczeniu fabrycznego toru prób Fabryki Samochodów Osobowych, robił piorunujące wrażenie.

 W tym roku mieliśmy sporo nagród do rozdania. Rozszerzyliśmy wybrane przez nas kategorie aut. Oprócz znanych z Zakończenia nagród Za Najładniejsze Auto Seryjne, Najładniejsze Zmodyfikowane dodaliśmy jeszcze Najładniejszy Lakier, Felgę oraz Kołpak. Publiczność, czyli osoby odwiedzające nas na piechotę, głosowali na ich zdaniem Najładniejsze Auto Publiczności. Nagrody w powyższych kategoriach ufundowali Sponsorzy: renowacjafelg.pl, Shiny Garage i ADBL oraz partnerzy: 205Garage i Mike Sanders. Nasi sędziowie podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Skład był nieco uszczuplony (Wojtek Jurecki- naczelny Classicauto oraz Tomek Kozmo Ferdek– reprezentant Youngtimer Warsaw) ale świetnie wywiązał się ze swojego zadania. Na krótką chwilę przed rozdaniem nagród, na scenie stanęła reprezentacja firm Wash and Go Ostrobramska, Wash And Go Taneczna i Gawron Detail. Przez cały czas trwania imprezy można było zostawić dane swojej załogi na ich stoisku, a ze sceny przeprowadziliśmy losowanie, w którym nagrodziliśmy 3 ekipy kosmetykami i bonami na usługi.

Następnie Sędziowie wraz z nami zaprezentowali swoje wybory. Zaczęliśmy od kategorii, która wzbudziła spore zamieszanie, a mianowicie Najładniejszy Kołpak. Sędziowie zgodnie przyznali, że to zamierający już element klasycznych pojazdów, a odpowiednio dobrany podkreśla urok auta nie mniej niż aluminiowa felga.
III miejsce: Załoga #120 VW Jetta. Co prawda kołpaki były dwa, ale za to jakie.

II miejsce: Załoga #512 Volvo 122GT i stały bywalec spotkań Tomek. To auto zdobyło również złotą płytę, dostarczoną przez firmę dogramofonu.pl za najlepszy, wciąż grający, sprzęt audio z epoki.

IMG_6042

fot. Don Pacha

I miejsce zajęła załoga #632 i wspaniały Datsun 280Z

WooPhoto2

fot. WooPhoto

WooPhoto1

fot. WooPhoto


Żeby szanse były wyrównane, sędziowie wybierali również najładniejszą felgę spotkania. Wielokrotnie podkreślali, że chcą unikać powielanych często schematów, na wstępie odrzucili wszystkie BBS-y i tym podobne koła.

III miejsce zajęła załoga #440 w Pięknym Polonezie 2000 na świetnych, epokowych kołach Cromodora. Marcin- gratulujemy!

WooPhoto4

fot.WooPhoto

II miejsce należało do ekipy zarejestrowanej pod numerem #102- Honda Accord i kultowe Roty

13086786_1122866577736124_127655756619371423_o

fot. Banachfoto

I miejsce zajęła załoga #026 Toyota AE86 na niezwykle pasujących do całości projektu kolach SSR Starshark

DSC_5708

fot. WooPhoto

DSC_5706

fot. WooPhoto

Kolejną nową i ocenianą kategorią był najładniejszy lakier. W dobie coraz to popularniejszego detailngu i właściwego dbania o powierzchnię lakierowaną w naszych ukochanych klasykach, nie mogliśmy tego pominąć.

III miejsce należało do załogi #032 i Fiata 126p w ślicznym, błękitnym kolorze. Gratulujemy!

DSC_5689

 II miejsce- załoga #534 i niesamowite BMW M6

ASP_7705

fot. Adrian Sadza

I miejsce zajęła załoga #283 i “Ślicznotka” Mercedes-Benz C126 560 SEC na prawilnych blachach WPR…

DSC_2829

fot. PESfoto

Następnie płynnie przeszliśmy do kategorii znanej już z poprzednich edycji czyli Najładniejsze Auto Zmodyfikowane. Tu również rywalizacja była zacięta i trudno było jednoznacznie wyłonić zwycięzców.

III miejsce przyznano załodze #489 i piękny Pontiac Firebird

ASP_7679

fot. Adrian Sadza

IMG_5712

fot. Don Pacha

II miejsce należało do BMW E21 zarejestrowanej pod numerem #409.

DSC04425

fot.Michal Schilling

IMG_5980

fot. Don Pacha

IMG_5986

fot. Don Pacha

 I miejsce to absolutny nasz faworyt. Choć bezpośrednio nie mieliśmy wpływu na żadną z decyzji Sędziów i ich wybory pozostawały tajemnicą aż do momentu ogłoszenia to skakaliśmy do góry z radości. Wspaniała Skoda Favorit RS zarejestrowana pod numerem #229  z oryginalnym pakietem spojlerów, komputerem pokładowym, owiewkami i magnezowymi felgami. Do tego jeszcze na czarnej blaszce. No czad!

Ostatnią kategorią ocenianą przez grono Sędziowskie było najładniejsze auto seryjne. Ta z pozoru prosta kategoria wcale nie jest tak oczywista jak mogło by się wydawać. Nasze niezawodne Jury na szczęście podołało i z całego ogromu idealnych klasyków wyłoniła te 3 naj.

III miejsce- załoga #255 i rzadki model Fiata 126p RED

sebastian tuszyński

fot. Sebastian Tuszyński

 II miejsce zdobyła załoga #175 i Zaporożec ZAZ 965, który przyjechał do nas aż z Łotwy.

DSC_2787

fot. PESfoto

13062978_1186502531363040_7576086435904984946_o

fot. Rafał Andrzejewski

 I miejsce zdobyła załoga #465 i ich idealne Renault 5

radek szewczyk

fot. Radek Szewczyk

radek szewczyk2

fot. Radek Szewczyk

13048091_1186502688029691_3579686472788862543_o

fot. Rafał Andrzejewski

 Publiczność również wybrała swoich faworytów.

III miejsce zajęła załoga w BMW E31 z ospojlerowaniem Alpiny

II miejsce należało do Polskiego Fiata 518 i załogi pod numerem #405. Właściciel, podczas prezentacji pod sceną opowiedział niesamowitą historię tego wozu

13063191_1122867827735999_3309153965226973648_o

fot. Banachfoto

Najładniejszym Autem Publiczności został uroczy Fiat 500 zarejestrowany pod numerem #356. Zdobył on również nagrodę specjalną od przedstawicieli portalu NaŻółtych

DSC_2782

fot.PESfoto

DSC_2785

fot.PESfoto

Jeden ze sponsorów- firma Shiny Garage wytypowała ich zdaniem najładniejsze i najciekawsze auto i nagrodziła je tytułem Shiny Garage Choice. Zwycięzcą została załoga #559 i ich niesamowite Autobianchi Bianchina.

DSC_2944

fot. PESfoto

Naszym subiektywnym zdaniem, imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Od jakiegoś czasu podnieśliśmy ogólny poziom całego przedsięwzięcia. Z pewnością nie są to już duże spoty pod Stadionem, jak to bywało w poprzednich latach. Organizacyjnie cały czas się uczymy i wciąż dajemy się zaskakiwać. Z naszych szacunków wynika, że w sobotę na Torze FSO zgromadziło się około 650 klasyków. Jest to kolejny rekord, za który serdecznie Wam dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim przybyłym na sobotnie Rozpoczęcie. Było nam bardzo miło wspólnie z Wami rozpocząć kolejny sezon cyklicznych spotkań. Dziękujemy Gospodarzom- zarządowi Toru FSO oraz Ani, która zaangażowała się bez reszty i bardzo nam pomogła przy ogarnięciu całości. Dziękujemy wszystkim Sponsorom, Partnerom, Foodtruckom i Wystawcom za przybycie i wspólne spędzenie czasu. Dziękujemy też całej naszej obsłudze: na bramkach, na placu- fajnie, że mogliśmy na Was liczyć.

Dziękuję Radowi z Nie Sprzedam Będę Robił za pomoc w prowadzeniu imprezy, chłopakom z MLS Support za postawienie fajnej sceny i ogarnięcie nagłośnienia w dniu imprezy no i za stolik, który jednak musiał być :P

Dziękuję również Żonie Agnieszce za pomoc i za wsparcie przez cały czas przygotowywania tej, jak się okazało, niemałej imprezy.

Dziękuje również wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu pomogli w organizacji, za słowa uznania i za konstruktywną krytykę.

Do zobaczenia na cyklicznych spotach w caałym sezonie 2016.
Organizator.