Rozpoczęcie Sezonu 2019- Relacja i podsumowanie

Dodano 21-04-2019

Tegoroczne Rozpoczęcie Sezonu Cyklicznych Spotkań grupy Youngtimer Warsaw było dla nas pod wieloma względami wyjątkowe. Już po raz ósmy przystąpiliśmy do niezwykle trudnego tematu jakim jest organizacja tak dużego przedsięwzięcia.

fot. Szymon Krajewski

 

Starannie wyciągaliśmy wnioski z naszych poprzednich, sztandarowych imprez i sumiennie wprowadzaliśmy je w życie. Zaczęliśmy już w październiku 2018 roku, kiedy to natychmiast po Rajdzie Na Zakończenie Sezonu zarezerwowaliśmy Autodrom Bemowo na 14 kwietnia 2019.

 

 

Następnie przystąpiliśmy do żmudnego procesu „ogarniania tematu”. Rozmowy ze Sponsorami, Partnerami, Wystawcami, umówienie się Patrykiem Mikiciukiem na kolejne poprowadzenie całej imprezy, a także wiele mniejszych ale równie ważnych kwestii. Tak powoli mijała nam zima, a my mieliśmy pełne ręce roboty. Kiedy nadszedł rok 2019 prace nad Imprezą nabrały tempa. Zaczęliśmy sumiennie wypełniać kolejne zadania z listy do zrobienia. Na ponad miesiąc przed datą Rozpoczęcia uruchomiliśmy zapisy online i ruszyliśmy z pełną komunikacją w social media, a magiczna data zbliżała się wielkimi krokami.

 

fot. Piotr Furman

 

W kwietniu nastąpiły ostatnie ustalenia, potwierdziliśmy i dopięliśmy kwestie Sponsorów, Wystawców, Partnerów i Patronów Medialnych, Foodtrucków, zamknęliśmy skład Jury na ten rok, a także wyprodukowaliśmy plakat, który udało się wydrukować na pełnej stronie w Magazynie Classicauto oraz codziennie odpowiadaliśmy na wysyłane przez Was zgłoszenia. Zapinanie wszystkiego na ostatni guzik trwało praktycznie do momentu otwarcia bram w niedzielę o 10.00.

 

 

fot. Piotr Kaczor

Wniosek nasunął nam się sam: nie ważne jak wcześnie rozpoczniesz pracę nad Imprezą- i tak ostatni tydzień będzie dla Ciebie najcięższy. Nie ma sensu opowiadać Wam, jak wiele jest do zrobienia przy takim evencie bo to temat na oddzielny wpis, a weźcie pod uwagę fakt, że sami mamy rodziny, pracę i przyziemne, domowe obowiązki, a także stare auta, które wypadało by na Rozpoczęcie naszykować.

 

 

 

W sobotę przed samą imprezą obudziły nas opady śniegu i nagłe załamanie pogody. Pełni obaw o aurę na niedzielę ruszyliśmy na Bemowo rozstawiać plac i szykować wszystko w terenie. Dzięki zaangażowaniu wspaniałej ekipy YW późnym popołudniem mieliśmy wszystko gotowe i sami nie mogliśmy doczekać się jutra. Niedzielny poranek to ostatnie ustalenia, odprawy dla ekip na bramie, placu, ochronie i scenie oraz otwarcie bramy, pod którą zagorzali Uczestnicy czekali od przynajmniej godziny.

 

fot. Piotr Kaczor

 

Sama Impreza przebiegała w niezwykle przyjemnej atmosferze, na niebie nie było ani jednej chmury, a frekwencja po raz kolejny przyprawiała nas o zawrót głowy. Dzięki wsparciu Komendy Stołecznej Policji udało się zapanować nad sporym strumieniem wjazdowym, a skrócenie do minimum formalności na wjeździe skutecznie usprawniało swobodne wjechanie na Rozpoczęcie. Niezwykle ciekawe prezentacje pojazdów pod sceną, prowadzone przez Patryka Mikiciuka, gromadziły spore ilości widowni. W międzyczasie strefa Foodtrucków ponownie dbała o Wasze pełne brzuchy, a strefa Wystawców prezentowała ciekawostki związane z naszą branżą.

 

 

 

Pełne ręce roboty miało również wybrane przez nas Jury, które poprosiliśmy o wybór Top aut w 5 kategoriach. Sędziowie postanowili, że po raz kolejny ich wybory będą kontrowersyjne i będzie o czym dyskutować przez cały sezon. Zobaczcie jak prezentują się nagrodzeni podczas Rozpoczęcia Sezonu 2019.

 

W kategorii Auto Seryjne 3 miejsce zajął Citroen CX GTI Turbo2:

 

 

Miejsce 2 należało również do reprezentanta francuskiej motoryzacji, Citroena XM V6 przed liftingiem

 

 

Natomiast serce Jury skradł przepiękny Ambulans wprost z Bostonu, postawiony na kultowym Oldsmobilu. Gratulujemy pierwszego miejsca!

 

 

Kategoria Auto Zmodyfikowane. Tutaj na trzecie miejsca wjechała Targa RWB

 

fot. Rav Shellby

 

Miejsce drugie należało do Opla Kadetta Caravan z łodzkiej ekipy Kustom Movement

 

fot. Rav Shellby

fot. Rav Shellby

 

Pierwsze miejsce zgarnął szalony projekt, w którym do klasycznej cegły czyli Volvo 960 w kombii włożono silnik V8 LS1 wprost z Chevroleta Corvette. Zobaczcie relację z prezentacji auta pod sceną:

 

https://www.facebook.com/Karlowicz4x4/videos/1100631206794785/

 

W kategorii Freshtimer, czyli aut, które są jeszcze zbyt młode żeby uznać je za klasyki, ale z drugiej strony jest ich już coraz mniej i coraz ciężej o ładnie zachowany egzemplarz, miejsce trzecie zdobył Peugeot 605 Rafała:

 

fot. Piotr Furman

 

Miejsce drugie zdobył przesympatyczny Nissan Micra

 

 

Natomiast pierwsze miejsce w tym roku powędrowało do zjawiskowej i niezwykle rzadkiej Mazdy RX-7 trzeciej generacji:

 

 

fot. Szymon Krajewski

 

W kategorii najładniejszych kołpaków wybór był następujący: Miejsce 3 Datsun 100A:

 

fot. Piotr Furman

 

Miejsce 2: Chevrolet Caprice Wagon:

 

fot. Piotr Furman

 

 

Miejsce pierwsze: Honda Accord Aerodeck i bardzo ciekawe “kołpaki” na felgi:

 

 

Nagrody za najładniejsze felgi powędrowały do Poloneza Caro za miejsce 3:

 

fot. Szymon Krajewski

 

Drugie miejsce zdobyły koła we Fiacie 126p Bosmal:

 

Fot. Piotr Furman

 

Natomiast 1 miejsce zajęły oryginalne felgi z Fiata Ritmo:

 

 

fot. Piotr Furman

 

Samo Rozpoczęcie Sezonu YW 2019 przebiegło spokojnie i bez zakłóceń. Na płytę Autodromu wpuściliśmy i zaparkowaliśmy blisko 600 samochodów, a przez bramkę dla pieszych przeszło ponad 1500 osób.

 

 

Chcielibyśmy raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować wszystkim zgormadzonym podczas ósmego Rozpoczęcia. Dziękujemy Uczestnikom, Publiczności, a także Sponsorom: Shiny Garage, Kaiser Detailing, Fresso i ADBL, Patronom Meidalnym, a także Partnerom i Wystawcom. Dziękujęmy, że jesteście z nami i do zobaczenia na kolejnych spotach w sezonie!

 

fot. Piotr Kaczor

 

 

Do 1 maja w każdą środę i niedzielę widujemy się od 19.00 na warszawskim Powiślu, a ze środowymi spotami pod PGE Narodowym wracamy od 8 maja!

 

 

 

Jeszcze raz w pełni oficjalnie: DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM!!!

 

GALERIA ZDJĘĆ