Rozpoczęcie Sezonu Cyklicznych Spotkań 2017- relacja

Dodano 28-04-2017

34098283821_9d2a858d3b_k

Po niezwykle udanym przedsezonowym wietrzeniu klasyków pod PKP Powiśle dość szybko nadszedł czas na uroczyste Rozpoczęcie Cyklicznych Spotkań. Organizacyjnie skorzystaliśmy z uprzednio “wydeptanych” ścieżek i na miejsce Imprezy ponownie wybraliśmy testowy tor Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu znany obecnie jako Tor Żerań FSO.

6-te w naszej skromnej historii Rozpoczęcie, jak z resztą słusznie przewidywaliśmy, spotkało się z rekordowym zainteresowaniem. Zapisów poprzez internetową rejestrację, którą uruchomiliśmy na miesiąc przed Wydarzeniem, dokonało ponad 500 załóg. Po raz pierwszy udało się przekroczyć tą liczbę przy rejestracji online. Dodając do tego ponad 50 samochodów zarejestrowanych w dniu imprezy, a także samochody Wystawców, Obsługi, osób związanych z organizacją imprezy, a także klimatyczne foodtrucki i zaprzyjaźnioną ekipę Łotyszy z Youngtimer Rally zanotowaliśmy rekordową frekwencję na poziomie 620 aut.

Od początku planowania imprezy na Torze FSO mieliśmy z tyłu głowy jego najsłabszy punkt- jedną i jedyną bramę wjazdową, która w naszym przypadku musiała służyć jako wjazd i wyjazd zarówno dla Uczestników jak i Zwiedzających. Niesprzyjająca pogoda oraz gwałtowny deszcz, który spowodował masowy “exodus” zebranych na Torze doprowadził do dość sporego zatoru na wyjeździe. Pojawiły również się zastrzeżenia co do płynności wjazdu. Nasze Imprezy charakteryzuje dość gwałtowny punkt kulminacyjny czyli moment kiedy ponad 600 aut próbuje wjechać praktycznie na raz. W takim przypadku nie sposób jest uniknąć choćby minimalnego korka ale w naszych głowach już powoli rodzi się pomysł jak ten problem rozwiązać.

Poza małym incydentem na kilka minut przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy, całość wydarzenia przebiegła spokojnie i planowo. Po uroczystym przywitaniu nastąpiły, klasyczne już, prezentacje pojazdów oraz rozmowy z właścicielami na scenie. W tym roku rozmawialiśmy również z Partnerami Wydarzenia. Zebrani widzowie mogli dowiedzieć się nieco więcej o Sponsorze tegorocznego Rozpoczęcia: firmie REGENERUJ.PL– której jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji. Nie zabrakło również miejsca do przedstawienia nowego rajdu turystycznego Redakcji Classicauto, prezentowaliśmy również krótki opis całego pucharu wyścigowego Classicauto CUP. Przedstawiciele firmy KROWN Polska na swoim zjawiskowym Mercedesie W116 prezentowali swój nowatorski system zabezpieczeń antykorozyjnych.

Równolegle do przebiegu wydarzeń specjalny skład sędziowski bacznie przyglądał się wszystkim zgromadzonym pojazdom aby z trudem wyłonić te “naj” i nagrodzić je w następujących kategoriach:

TOP CLASSIC (najładniejsze auto seryjne)

TOP CULT (najładniejsze auto zmodyfikowane)

TOP FRESH (najładniejszy freshtimer)

TOP SHINE (najładniejsza prezencja show&shine)

Natomiast Odwiedzający imprezę na piechotę tradycyjnie już wybierali ich zdaniem najładniejsze auto publiczności poprzez głosowanie w kategorii Public’s Choice

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

TOP CLASSIC

Miejsce III VW K70

Miejsce II Alfa Romeo GTV

TOP2 Classic fot. Jędrzej Soliński

TOP2 Classic fot. Jędrzej Soliński

MIEJSCE I VW T2

TOP CULT

MIEJSCE III Fiat 125p Pick-up

TOP3cult

MIEJSCE II Mercedes-Benz 190E W201

MIEJSCE I VW 1200

W całkiem nowej kategorii Freshtimer wybór prezentował się następująco:

MIEJSCE III ZAZ Tavria

MIEJSCE II Renault Twingo Graffiti

Foto: Odrija Heinrihsone

Foto: Odrija Heinrihsone

MIEJSCE I Renault Clio Williams

 

W kategorii TOP Shine

MIEJSCE III Fiat 125 Pick-up

MIEJSCE II Renault 5 Turbo GT

 

Foto: Odrija Heinrihsone

Foto: Odrija Heinrihsone

MIEJSCE I Ford Mustang

top1 shine

Publiczność natomiast zagłosowała następująco:

MIEJSCE III Fiat 500

top3 public

Foto: Odrija Heinrihsone

MIEJSCE II VW Golf

MIEJSCE I Buick Rivera

18052529_1616546568373358_317372299_n

W skład nagród wchodziły wykonane wspólnie z Renowacjąfelg.pl puchary, a także zestawy kosmetyków od ADBL i Shiny Garage, oraz zniżka na wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego w firmie KROWN Polska. Wszystkie pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach dodatkowo zawierały kupon na bezpłatny przegląd oraz wymianę oleju w 205Garage

Dodatkowo Redakcja Magazynu Classicauto wręczyła Nagrodę Specjalną- zaproszenie na rajd w Spale. Laureatem został kierowca niezwykle egzotycznej Matry Sport.

18056422_1411461365580145_7495689541387799511_o

Pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas w ten dzień oraz wspólnie z nami rozpoczęli sezon cyklicznych spotkań. W trzy godziny wpuściliśmy ponad 600 samochodów (uczestnicy, obsługa itd). Za każdym razem staramy się, żeby proces wjazdu przechodził możliwie jak najszybciej aby skrócić czas oczekiwania. Niestety ograniczenia obiektu na którym organizowaliśmy imprezę spowodowały, że wjazd czy też wyjazd mógł się przedłużyć.
Uważnie wsłuchujemy się w opinie i komentarze oraz konstruktywną krytykę ale przy tak ogromnej frekwencji nie ma możliwości żeby nie pojawił się jakiś zator. Z drugiej strony staramy się widzieć punkty, w których nie domagamy aby poprawić je na przyszłość. Planów na usprawnienie jest kilka, wyciągamy wnioski i nauczeni doświadczeniem zamierzamy rychło wprowadzić je w życie. 

Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować:
Sponsorowi: firmie WWW.REGENERUJ.PL
Sponsorom Nagród: Shiny Garage, ADBL i Renowacja felg, renowacjafelg.pl
Patronom Medialnym: Magazyn Classicauto i Rock Radio
Partnerom Wydarzenia: Autlet, Krown Polska – zabezpieczenia antykorozyjne, 205garage, Adventure Warsaw
Wystawcom: MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett, TrackerArt Grzegorz Wieczorek
Strefie Foodtruck: OSP Podpalacz, Kaff and Race, Burger Station, Food And Fouris, Gold Digger Food Truck, Pizza z Żuka
Gospodarzom: Tor Żerań FSO
Całej zaangażowanej, youngtimerowej ekipie: Artur Lemiech, Wo Tec, Agnieszka Stanek, Piotr Walczak, Majka Dobrzyńska, Tomasz Piekielniak, Tomasz Szwejkowski, Bartek Karpowicz, Mar Cin, Michal Kwasny, Krzyśkowi, Tomasz Tomcat Ferdek, Beata WU, Grzegorz Greg, Certified Basshead, GiiFOTO, MLS Support, PG LED, Biuro Rachunkowe – Pavkon, Borys Julian BP, Dual Fpv, Plus48 oraz wszystkim tym, którzy chociaż w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego rekordowego Rozpoczęcia! 

Z poważaniem,
Adam Stanek
Organizator