Wyjątkowa majówka w Austrii czyli 21 Nagroda Górska Nußdorfera

Dodano 07-05-2019

Jeśli znudzeni jesteście tradycyjną, polską majówką w stylu grill i piwko to mamy dla Was wspaniałe rozwiązanie. W pewnej malowniczo położonej gminie w Austrii- Nußdorf am Attersee co dwa lata odbywa się wyjątkowy rajd…

 

Zdjęciami Tomka Szczecińskiego, szerzej znanego na instagramie jako czasami.pl jaramy się już od dłuższego czasu. Kiedy w jego relacji na stories zobaczyliśmy ujęcia z jakiegoś zagranicznego rajdu klasyków natychmiast uznaliśmy, że trzeba Wam to pokazać. Szybko wymieniliśmy kilka zdań i następnego wieczora na naszym dysku wylądowała paczka zdjęć z Austrii wraz z podstawowymi informacjami odnośnie odwiedzonej imprezy.

 

 

Okazało się, że informacji w internecie jest garstka i tylko po niemiecku. Skorzystaliśmy więc z internetowego translatora i z zapartym tchem zaczęliśmy czytać o tej klimatycznej imprezie. Na stronie Organizatora: OMG – Oldtimer Motorsportgemeinschaft Nußdorf am Attersee  udało nam się wyczytać, że w tym małym miasteczku co dwa lata odbywa się memoriał Pana Gerolda-Klingera, przeznaczony dla historycznych samochodów i motocykli.

 

 

 

 

 

 

Sam wyścig ma charakter przejazdu na regularność, gdzie uczestnicy wykonują jeden przejazd kontrolny i 2 przejazdy próbne, a oceniania i punktowana jest “jednorodność” obydwu.

 

 

 

Samochody i motocykle startują w centrum miejscowości i jadą w górę około 3 kilometry. Z wymogów formalnych ważne jest żeby kierowca miał prawo jazdy oraz ubezpieczenie. Podczas jazdy należy stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a w każdej z klas zwycięża uczestnik z najmniejszą różnicą czasową w dwóch przejazdach.

 

 

 

 

 

W tym roku, mimo średnio sprzyjającej aury zarejestrowano 290 uczestników

 

 

 

Zwycięzcą dnia i zwycięzcą motocykli został Heinz Schreiber na Puch 175 z 0,02 sek. różnicy.

Zwycięzcą klasy kobiet została Irene Gartner na Fiat Abarth z 0,04 sek różnicy.

Zwycięzcą klasy samochodów został Martin Schumacher na BMW 2002 z 0,06 sek. różnicy.

Franz Eidenberger wygrał klasę sidecar na Suzuki 500 z 1,06 sek. różnicy.

 

 

 

Zwróćcie uwagę na niesamowity klimat, który został uchwycony prze Tomka na zdjęciach z tego niezwykle ciekawego wyścigu.

 

 

 

 

 

Jeśli nie macie co robić w majówkę 2021 roku to zdecydowanie weźcie pod uwagę wycieczkę do  Nußdorf am Attersee- z pewnością będzie co oglądać!

 

 

 

 

Zdjęcia: Tomasz Szczeciński
www.instagram.com/czasami.pl
https://www.facebook.com/czasamipl/