Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw już w czerwcu!

Po niezwykle udanym zeszłorocznym debiucie współpracy Śniadania & Gabloty i Fundacji Youngtimer Warsaw nadszedł czas na drugą odsłonę! Już 25 czerwca zapraszamy Was ponownie do malowniczych ogrodów Pałacu Zegrzyńskiego, aby hucznie przywitać lato w otoczeniu Waszych ukochanych klasyków i youngtimerów.

Koniecznie wpadnijcie zjeść z nami pyszne śniadanie, porozmawiać i nacieszyć się tym co najlepsze z Cyklicznych Spotkań Klasycznej Motoryzacji Fundacji Youngtimer Warsaw i Śniadania & Gabloty.

Jak sama nazwa wskazuje- gwoździem programu będzie właśnie możliwość wspólnej konsumpcji śniadania w niezwykle urokliwym otoczeniu. Na miejsce imprezy wybraliśmy Pałac Zegrzyński. To kameralne miejsce, które swoją historią, sięgającą pierwszej połowy XIX w., tworzy wyjątkową atmosferę. Neorenesansowy budynek otoczony 17ha parkiem wzniósł właściciel Zegrza hrabia Stanisław Krasiński. Ten wspaniały zabytek z pięknymi tradycjami, położony jest nad samym Zalewem Zegrzyńskim. To dogodna lokalizacja, w bliskiej odległości od północnych krańców Warszawy.

REGULAMIN WYDARZENIA

… czyli zebraliśmy kilka potencjalnych pytań i odpowiedzi

1) Dla jakich aut jest organizowania impreza?

Jak sama nazwa wskazuje jest to edycja klasyczna więc skupiamy się na autach starszych (old i youngtimery). Na potrzebę tego eventu przyjęliśmy umowną granicę premiery danego modelu do 1993 roku włącznie. W drodze wyjątku jesteśmy w stanie nieco nagiąć te wytyczne dla aut rzadszych, w topowych wersjach produkcyjnych, utrzymanych w idealnym stanie technicznym i wizualnym.

Decyzja o wjeździe będzie podejmowana na miejscu przez przedstawicieli YW i ŚnG zgodnie z powyższymi wytycznymi i bardzo prosimy o jej zrozumienie i uszanowanie.

2) Gdzie i kiedy odbywa się wydarzenie?

25 czerwca 2023, między 10.00 a 14.00, a śniadanie będzie wydawane w godzinach 10:00-13:00

3) Od której możemy przyjeżdżać na wydarzenie?

Brama główna zostanie otwarta o 8.30, od tego momentu możecie pojawiać się na terenie wydarzenia, jednakże zaznaczamy, że do godziny 10.00 będą mogły trwać jeszcze prace organizacyjne.

4) Co się stanie jeśli nie przejdę selekcji?

Będziemy mieli przygotowane dla Was dwa rodzaje parkingów – jeden dla samochodów klasycznych oraz youngtimerów, drugi dla pozostałych Uczestników. Jeśli Twoje auto nie zakwalifikuje się na wjazd na parking dla klasyków zostaniesz skierowany na teren dla pozostałych Uczestników.

5) Czy to jest Śniadanie czy bardziej Youngtimer Warsaw?

To jest nasza wspólna inicjatywa – YW nie krzywi się podczas śniadań a my zawsze odwracamy głowy za youngitmerami Odbieramy na bardzo podobnych falach i postanowiliśmy wspólnymi siłami zrobić spotkania, które połączą to co najlepsze w ŚnG jak i YW

6) Co to jest Śniadanie & Gablota Classic?

To cykl spotkań Śniadania & Gabloty skupiony na samochodach klasycznych i youngtimerach. Ten sam klimat, ci sami organizatorzy z piękną klasyczną motoryzacją w tle. Więcej o ŚnG Classic przeczytacie tutaj: https://sniadaniegablota.pl/sniadanie-gablota-classic/

Edycja warszawska to projekt, który współtworzymy z Fundacją Youngtimer Warsaw- organizatorem Cyklicznych Spotkań Klasycznej Motoryzacji na Błoniach PGE Narodowego. W tym sezonie (2023) ŚnG Classic zostało włączone do regularnego kalendarza imprez YW: https://www.youngtimerwarsaw.com/spoty

7) Czy będziemy mogli coś zjeść w czasie wydarzenia?

Tak, oczywiście. Fraza “Śniadanie” zobowiązuje. Pałac Zegrzyński przygotowuje na tę okazję szwedzki stół. Koszt zakupu opaski śniadaniowej uprawniającej do skorzystania z bufetu – 55 PLN.

8) Czy można płacić kartą?

Tak.

9) Czy wydarzenie jest płatne?

Nie! Wjazd na wydarzenie jest bezpłatny. Jedyny koszt jaki możesz ponieść, to zakup śniadania. Tym samym wspierasz nas i naszych gospodarzy.

10) Czy są jakieś ograniczenia?

Staramy się, aby nasze wydarzenia odbywały się bez spiny, ale jak zawsze prosimy Was o kilka rzeczy:

– nie buksować kołami na trawniku

– nie strzelać z wydechu i nie pałować samochodów w czasie wydarzenia

– nie palić gumy na terenie Pałacu Zegrzyńskiego oraz na drodze dojazdowej do niego (tak samo podczas wyjazdu z wydarzenia)

– nie wjeżdżać samochodem do Jeziora(!)

– respektować prośby osób kierujących ruchem

11) Czy mogę przyjść z psem?

Tak, oczywiście! Pamiętaj tylko by mieć psa na smyczy i pod kontrolą.

Działalność Fundacji Youngtimer Warsaw w sezonie 2023 wspierają: 

Team Bołtowicz https://www.facebook.com/TeamBoltowicz

Motul Polska https://www.facebook.com/MotulPolska 

Shiny Garage https://www.facebook.com/shiny.garage

ICE Detailing https://www.facebook.com/ICEdetailingpl

Patronat Medialny: 

Automobilista https://www.facebook.com/Automobilistamagazyn

Już teraz zachęcamy Was do obserwowania oficjalnej strony wydarzenia na Facebooku:

Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw | 25.06.2023, Pałac Zegrzyński

Zdjęcia: Marcin Klinger