Cykliczne Spotkania Klasycznej Motoryzacji Fundacji Youngtimer Warsaw

Rozpoczynamy 14. sezon spotkań wszystkich Miłośników i Entuzjastów young i oldtimerów, z Warszawy, Mazowsza i całej Polski, który to Fundacja Youngtimer Warsaw realizuje w ramach swojej działalności statutowej!

Wszystkie zaplanowane Wydarzenia w tegorocznym Cyklu są współfinansowane z wpłat z 1,5% podatku. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, która napędza nas do dalszego działania!

Tym razem w skład Cyklicznych Spotkań Klasycznej Motoryzacji wchodzi:

  • 8 środowych spotkań na Błoniach PGE Narodowego,
  • niedzielna Kawa i Samochody na Torze Wyścigów Konnych Na Służewcu,
  • premierowo Kawa i Samochody w Pałacu w Jabłonnej. 
 

Już teraz wszystkie szczegóły odnośnie poszczególnych Wydarzeń: terminy, dokładne lokalizacje, mapki i wiele, wiele więcej znajdziecie w naszej aplikacji SpotAppka! Zachęcamy do pobrania jej na swój smartfon i do dołączania do spotkań na swoim telefonie!

Tradycyjnie już, podczas Wydarzeń będą obowiązywać Wytyczne, Regulamin oraz Zasady, które publikujemy poniżej. Imprezy będą odbywać się w porozumieniu z władzami PGE Narodowego i będą obowiązywać pewne zasady dla wjeżdżających aut.

Dopuszczone do udziału w Spotkaniu będą:

  • Pojazdy, których produkcja modelu rozpoczęła się do 1993 roku włącznie i są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, zbliżonym do oryginału lub z tuningiem z epoki (lub pasującym do danej epoki). 
 
  • Pojazdy rzadkie, unikatowe, egzotyczne, których model został wyprodukowany w ściśle limitowanej ilości w latach 1993–1998. Fabryczne topowe serie produkcyjne zachowane w stanie możliwie zbliżonym do oryginału (lub oryginalnym) lub z tuningiem pasującym do danej epoki. Zachowane w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. 
 
  • Pojazdy, które w momencie wjazdu ukończyły 25 lat i zostały wpisane do rejestru zabytków lub znajdują się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
 
  • Pojazdy, które w momencie wjazdu ukończyły 25 lat i zostały uznane przez uprawnionego Rzeczoznawcę Samochodowego za unikatowe lub mające szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. 
 
  • Pojazdy wyprodukowane w Polsce oraz w krajach byłych Republik Socjalistycznych (popularnie zwanych „demoludami”). 
 

Powyższe pojazdy powinny być odpowiednio przygotowane do udziału w spotkaniu pod kątem wizualnym (tzn. czyste),  sprawne technicznie, posiadające ważne badanie techniczne oraz polisę OC bez widocznych śladów niefachowych napraw, korozji i nie stwarzające zagrożenia dla Uczestników i Odwiedzających. 

  • Pojazdy biorące udział w rajdzie charytatywnym „Złombol” – bez względu na rocznik i stan. 
 
 

Harmonogram środowych Spotkań na błoniach PGE Narodowego w roku 2025:

DataNazwaCzasLokalizacja
28 majaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #116:00-22:00Błonia PGE Narodowego
11 czerwcaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #218:00-22:00Błonia PGE Narodowego
2 lipcaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #318:00-22:00Błonia PGE Narodowego
16 lipcaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #418:00-22:00Błonia PGE Narodowego
30 lipcaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #518:00-22:00Błonia PGE Narodowego
3 wrześniaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #618:00-22:00Błonia PGE Narodowego
17 wrześniaCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #718:00-22:00Błonia PGE Narodowego
1 październCykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji #816:00-22:00Błonia PGE Narodowego

Niedzielne wydarzenia w ramach Cyklu:

DataNazwaGodzinyLokalizacja
13 lipcaYoungtimer Kawa i Samochody10:00-14:00Tor Służewiec
24 sierpniaYoungtimer Kawa i Samochody vol.210:00-14:00Pałac w Jabłonnej

UWAGA:  
zastrzegamy sobie możliwość do odwołania spotkania ze względu na warunki pogodowe. Ostatecznym potwierdzeniem odbycia się imprezy będzie aktywne wydarzenie w SpotAppce oraz utworzone wydarzenie na Facebook’u

W tym roku ponownie obowiązuje Lista Dopuszczonych Pojazdów po 1993 roku, która w ostatnim czasie przeszła ona drobną kosmetykę i pojawiło się kilka nowych modeli! 

Najszybszą i najpewniejszą opcją na sprawdzenie czy Twój pojazd kwalifikuje się do wzięciu udziału w Cyklicznym Spotkaniu będzie dodanie go do garażu w SpotAppce. Po weryfikacji przez Administratorów, otrzymasz powiadomienie, a dzięki przypisanemu tagowi będziesz mógł sprawdzić od razu, czy możesz zgłosić się na dane spotkanie. Potem wystarczy, że na wjeździe pokażesz kod QR, a my na bramce go zeskanujemy i otrzymamy odpowiednią informację. Oprócz tego, twój pojazd będzie widoczny w składzie Uczestników danego Spotkania oraz będzie brał udział w głosowaniu na najciekawsze auto Spotu!

Co z SCT?
Jeśli chcesz skorzystać z możliwości wjazdu, jakie przewidział ustawodawca w przyjętej uchwale (10 wjazdów w ciągu roku na zgłoszone wcześniej imprezy w strefie) to przy dodawaniu pojazdu do garażu w SpotAppce zaznacz publiczny tag #SCT10 i zgłoś pojazd na Wydarzenie. Ekipa fundacji YW na tydzień przed Spotkaniem wygeneruje listę i przekaże ją do odpowiednich służb miasta stołecznego Warszawy.

Szczegóły tego rozwiązania publikujemy na dedykowanej stronie, należy kliknąć w obrazek poniżej: 

Organizacja ruchu w miejscu wydarzenia:

Partnerzy Strategiczni: 

Patronat Medialny:

Pozostałe informacje i ważne linki: