Śniadanie & Gablota Classic po raz pierwszy z Youngtimer Warsaw

Co może wyjść z połączenia projektu Śniadanie & Gablota i Fundacji Youngtimer Warsaw? Wspólny event, który rozpocznie zupełnie nowy cykl na motoryzacyjnej mapie Polski czyli Śniadanie & Gablota Classic!

Śniadanie & Gablota to łódzki projekt dwóch petrolheadów Sławka i Krzyśka, którzy w sierpniu 2017 roku postanowili stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań ludzi lubiących dobrze zjeść i równocześnie kochających motoryzację. Pomysł „chwycił” i logo ŚnG pojawia się już regularnie nie tylko w Łodzi ale w aż 6 miastach w Polsce. W tym roku przyszedł czas na edycję poświęconą tylko i wyłącznie klasycznej motoryzacji, a my mieliśmy ten zaszczyt, że zostaliśmy zaproszeni do współorganizowania premierowej edycji w Stolicy. 

Musimy przyznać, że współpraca układała się wyśmienicie, co wcale nie było takie oczywiste. Dość duże odległości pomiędzy osobami zaangażowanymi w ten projekt nie stanowiły żadnego problemu. Nie znaliśmy się wcześniej ale już od pierwszego spotkania czuliśmy, że nadajemy na tych samych falach i nasze cele są bardzo podobne. Każda ze stron z chęcią dzieliła się swoimi doświadczeniami, a podczas planowania imprezy przerzucaliśmy się coraz to nowszymi pomysłami. 

Od początku wiedzieliśmy, że takie spotkanie musi odbyć się w wyjątkowym miejscu, które będzie stanowiło idealne tło dla klasyków i wyśmienitego bufetu śniadaniowego. Nasz wybór padł na Pałac Zegrzyński, położony nad samym brzegiem Zalewu. Neorenesansowy pałac z XIX wieku otoczony prawie 17ha parkiem wydawał się więc być strzałem w dziesiątke (i tak w zasadzie było!). 

Dopełnieniem całości było zaproszenie jazzowego duetu, który muzyką na żywo umilał zgromadzonym gościom niedzielny poranek. Tutaj ogromne podziękowania chcielibyśmy skierować do ekipy Team Bołtowicz za wsparcie w organizacji i pomoc podczas realizowania tego wydarzenia!. 

Dzięki #TeamBołtowicz na wjeżdżających na śniadanie czekały pakiety powitalne, w których znalazł się pamiątkowy plakat i wlepka z imprezy, a także zdrapka pod którą ukryte były nagrody: breloki, kubki i koszulki oraz nagroda główna: serwis olejowy dla gabloty biorącej udział w spotkaniu. 

Samo spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnym klimacie. Choć początkowo sytuacja pogodowa nie zachęcała do dłuższych spacerów to z biegiem czasu na niebie było coraz mniej chmur i momentami przebijało się słońce. 

My ze swojej strony raz jeszcze chcielibyśmy podziękować Wam za przybycie i stworzenie tej wyjątkowej atmosfery w pierwszą niedzielę października tego roku. Traktowaliśmy to wydarzenie jako niepisane „Zakończenie Sezonu” ale tym razem auta zeszły na drugi plan. Postawiliśmy na interakcje między ludźmi i  spędzenie czasu wśród motoryzacyjnych zapaleńców w nieco innym wydaniu. Sądząc po Waszych opiniach usłyszanych na miejscu i komentarzach w mediach społecznościowych to bardzo Wam się taka formuła spodobała i czekacie na kolejne edycje. 

Dziękujemy również Wszystkim zaangażowanym w ten projekt: Maciek, Rafał, Sławek z projektu ŚnG za zaufanie i przepiękną współpracę. Niezawodnej Ekipie YW: Tomek, Mateusz i Kruszyn za wsparcie w organizacji na miejscu i bezgraniczne poświęcenie. Charles’owi za gościnę w Pałacu. Bartowi #TeamBołtowicz za  pomoc merytoryczną zwłaszcza dzień przed oraz za zaangażowanie przy dopinaniu szczegółów. Krzyśkowi wizytę trzema Porsche Team Martini Racing, a także Krzyśkowi z Warsaw Classic Garage i Rafałowi za podstawienie aut do odtworzenia plakatu z imprezy na miejscu oraz oczywiście za profesjonalną obsługę zdjęciową Rafałowi K. (Autophotomotive) oraz Dorota Bi