Podsumowanie Cyklicznych Spotkań w sezonie 2022

Jak już pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę sezon Cyklicznych Spotkań Klasycznej Motoryzacji Fundacji Youngtimer Warsaw w 2022 roku przeszedł do historii. Teraz czas na krótkie podsumowanie tego co udało się zrobić wspólnie z Wami i z Waszą pomocą przez ten czas. 

Ten rok jest dla naszej Organizacji przełomowy pod wieloma względami. Już w kwietniu, podczas Targów Auto Nostalgia ogłosiliśmy wszem i wobec, że udało się zarejestrować naszą działalność jako fundacja, otrzymać stosowne wpisy do rejestru i wreszcie- uzyskać osobowość prawną. Na szczęście zbiegło się to w czasie z uzyskaniem porozumienia z Zarządcą PGE Narodowego na organizację spotkań na błoniach, a także ruszyliśmy z profilem na Patronite, gdzie można wspierać nasze działania w łatwy i przejrzysty sposób.

11 maja, już jako Fundacja Youngtimer Warsaw zainaugurowaliśmy, z Wami kolejny sezon spotkań na żwirku. „Nowe otwarcie” to było wydarzenie, które przerosło jakiekolwiek szacunki, wyobrażenia czy też kalkulację. W środku tygodnia, na „zwykłym” parkingu pod stadionem zebrało się Was niezliczona ilość- zarówno aut jak i odwiedzających. Tego dnia naliczyliśmy ponad 650 klasyków wpuszczonych przez bramkę wjazdową!

Nasza wizja i pomysł na spotkania klasyków w Warszawie okazała się być spójna z Waszą i zmiany jakie już wtedy udało się wprowadzić, względem poprzednich lat, zostały bardzo dobrze odebrane. 

W sezonie 2022 zorganizowaliśmy 17 spotkań na Błoniach PGE Narodowego, większości od 19:00 do 22:00, do tego dochodzi pierwszy i ostatni spot startujący od 18:00 oraz Dzień Dziecka gdy zaczęliśmy od 16:00. To daje nam już 56 godzin spędzonych na parkingu, a za każdym razem na miejsce spotkania przyjeżdżaliśmy dużo wcześniej. 

Jedno spotkanie cykliczne to ponad 720 metrów wygrodzenia terenu. Bramki i taśma ostrzegawcza rozstawiane były 17 razy. Według naszych wyliczeń zużyliśmy prawie 1 kilometr taśmy! Tutaj również chcielibyśmy przekazać ogromne podziękowania dla Zarządcy oraz Ochrony PGE Narodowego za wsparcie nas w tym temacie. 

17 razy przyjechała i odjechała ze żwirku toaleta, 17 razy pojawiały się Foodtrucki, a także Mateusz „Mati” wraz z niebieskim busem, którzy wspólnie pokonali ponad 1500 kilometrów w sprawach związanych z YW. Oprócz tego Mati na bramce wpuścił w sumie 4823 auta co daje średnio 371 aut na każdym spotkaniu!

W połowie sezonu do grona Partnerów Strategicznych dołączył Team Bołtowicz co zdecydowanie zmieniło obraz regularnych wydarzeń. Oprócz delikatnego brandingu na spotach pojawił się DJ wraz ze sprzętem grającym i umilał Wam czas w każdy środowy wieczór na błoniach. Na dobry początek współpracy 100 pierwszych kierowców wjeżdżających na spotkanie otrzymało zaproszenie na kawę. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i napędzanie naszych działań przez #teambołtowicz. 

Dzięki wsparciu Patronów, Partnerów i dobrych ludzi, którzy postanowili przekazać darowiznę na działalność statutową Fundacji udało się też kupić wiele rzeczy, niezbędnych już, do realizacji spotkań na tak wysokim poziomie jaki sobie założyliśmy. Wydrukowaliśmy 31,84 m2 bannerów, 18 plakatów w formacie A1, kupiliśmy 3 „potykacze”, w których umieszczaliśmy harmonogram oraz regulamin spotkań. Zamówiliśmy 600 szt naklejek (400 pamiątkowych cegiełek i 200 dla Patronów), a także wygrawerowaliśmy 24 dyplomy Zasłużonych Dla Społeczności YW.

3 krotnie skorzystaliśmy z wynajmu masztów oświetleniowych z własnym zasilaniem i zatankowaliśmy do nich w sumie 18,38 litrów paliwa. Dwa razy po sprzęt musieliśmy jechać do Łomianek, po wszystkim „przechować” go w bezpiecznym miejscu i na następny dzień rano odwieźć. Na ostatni spot swoją pomoc w logistyce zaoferowała firma Renta.pl dodatkowo podwajając zamówienie za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

O dodatkowym sprzęcie takim jak krótkofalówki, pachołki, kamizelki, koszulki dla obsługi pisaliśmy już w maju. Dzięki Waszemu wsparciu możemy regularnie uzupełniać zapasy tych zużywających się materiałów: taśma, opaski plastikowe, stojaki oraz worki na śmieci.

Oprócz kosztów, jakie generują cykliczne spotkania w sezonie, pojawiły się również stałe wydatki związane z prowadzeniem Fundacji. Obsługa księgowa, koszty ubezpieczenia, znaczki pocztowe, wysyłki dokumentów, gadżetów czy wreszcie zakup sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem, utrzymanie strony w internecie, serwerów, hostingu itp to coś z czym będziemy mierzyć się po raz pierwszy. W tym wszystkim nie ujęte są jeszcze wydatki związane z paliwem do naszych prywatnych samochodów, rachunkami za telefony, a także poświęconym czasem na realizację wszystkich wydarzeń. 

Działalność Fundacji nie zakończyła się wraz z końcem spotów pod PGE- dalej planujemy kolejne imprezy: w październiku widzieliście efekt współpracy z projektem Śniadanie & Gablota, w listopadzie planujemy kolejną edycję Giełdy Części, a w grudniu spotkamy się żeby wspomóc tych najbardziej potrzebujących przed świętami. 

Dlatego tak ważną kwestią jest Wasze regularne wsparcie, bo jako organizacja non-profit nie generujemy przychodów, a utrzymujemy się jedynie z Waszych darowizn i dzięki współpracy z firmami zewnętrznymi. Przed nami ciężkie, zimowe miesiące ale będziemy robić wszystko, żeby przyszły rok był jeszcze lepszy i obfitował w więcej wydarzeń dla Was! 

Pamiętajcie, że  naszą działalność można wesprzeć również jednorazowo, dokonując przelewu na podane niżej dane:

Fundacja Youngtimer Warsaw

Nest Bank 25 1870 1045 2078 1072 5276 0001

Tytułem: darowizna na cele statutowe

Przekazaną darowiznę można odliczyć od podatku (osoba fizyczna do 6% od dochodu, osoba prawna do 10% od dochodu) 

Jeszcze raz wielkie dzięki a ten sezon, za te 11 lat razem, a na koniec łapcie jeszcze video-podsumowanie tego sezonu: 

Zdjęcia we wpisie: Sebastian Tuszyński Fotografia, Marcin Klinger Automotive Photography, Mały PRL, Autophotomotive